Введено спеціальну конфіскацію - як новий вид покарання у кримінальній справі
Набрав законної сили Закон № 222- VII, яким запроваджено новий вид кримінального покараня - спеціальна конфіскація. Це покарання полягає у вилученні в дохід державного бюджету цінностей, грошей та іншого майна, що певним чином пов'язане з вчиненням злочину.
2014-10-06Так, предметом конфіскації може виступати майно, що:
1) отримане в наслідок вчинення злочину та /або є доходами від цього майна;
2) призначене або перебувало у використанні для схиляння особи у вчиненні злочину, фінансування та/або матеріального забезпечення вчинення злочину або ж для виплати винагороди за його вчинення;
3) являлося предметом злочину (крім того, яке підлягало поверненню законному власнику);
4) було виготовлено, пристосовано або ж використано як засіб і знаряддя злочину (окрім того, що підлягає поверненню законному власнику).
Таку санкцію суд може (а за певними статтями Кримінального кодексу зобов'язаний застосувати у разі завершення обвинувальним вироком кримінального провадження, щодо обвинувачення особи у вчиненні низки посадових злочинів. Серед таких злочинів зокрема - зловживання владою чи посадовими повноваженнями (ст. 364 ККУ), службове підроблення (ст. 366 ККУ), одержання службовою особою неправомірної вигоди (ст. 368 ККУ) і пропозицію посадовій особі такої вигоди (ст. 369 ККУ), незаконне збагачення (ст. 3682 ККУ), а також зловживання впливом (ст. 3692 ККУ).
Варто зазначити, що спеціальна конфіскація є додатковою санкцією, тобто її застосування не звільняє від інших видів покарання (штрафів, позбавлення або обмеження волі і так далі).
адвокатське бюро "Островський та партнери" - надання правової допомоги, юридичних, адвокатських послуг у м. Львові, р-н Сихів