Адвокатське бюро "Островський та партнери" юридичні послуги, адвокат Львів Сихів
slide

ПОМИЛКА В ДОКУМЕНТАХ УНЕМОЖЛИВЛЮЄ ОТРИМАННЯ СПАДЩИНИ

image

В Адвокатське бюро «Островський та партнери» звернулась особа для вирішення її проблемного питання, яке полягало в тому, що після смерті її чоловіка, вона звернулась в нотаріальну контору для отримання спадщини, однак їй було відмовлено у відкритті спадкової справи, в зв'язку з тим, що в свідоцтві про одруження їхні прізвища написані з помилкою.

2016-03-25

Часто трапляються такі ситуації, коли при оформленні документів, державні службовці вносять в них відомості, які містять помилки, які в подальшому можуть спричинити чималі проблеми як для їх власників так і їх спадкоємців.

Найпоширенішими є помилки в особистих документах: паспортах, свідоцтвах про народження, трудових книжках, а також у правовстановлюючих документах: свідоцтвах про право власності тощо.

В даному випадку необхідно вчинити ряд юридичних дій, які в подальшому допоможуть без проблем звернутись до нотаріуса та оформити спадщину. Першочергово, необхідно звернутись до суду для встановлення факту родинних відносин, а саме встановити, що померлий був чоловіком особи, яка претендує на спадщину. Заява про встановлення факту родинних відносин розглядається в порядку окремого провадження та регулюється Цивільним процесуальним кодексом України.

У відповідності до ст. 256 ЦПК, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

У заяві про встановлення факту родинних відносин повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3) докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Варто пам’ятати, що у випадку помилки в свідоцтві про укладення шлюбу, не являється можливим встановити факт належності особі правовстановлюючого документа, оскільки у відповідності до ст. 256 ЦПК України, справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об'єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.

В кінцевому результаті, суд ухвалює рішення про встановлення факту родинних відносин, в якому зазначаються відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Після набрання рішенням законної сили, особа змогла звернутись в нотаріальну контору та підтвердити факт того, що вона дійсно являлась дружиною померлого та отримати належну їй спадщину.

 

 

← Назад

Актуально

Зв'язок з нами

Адреса офісу:

  • м. Львів, р-н. Сихів,
    пр. Червоної Калини, буд. № 46

Контактний телефон:

  •  +38 (067) 269-93-90

E-mail:

Наші партнери: